בחירת תאורה לחדר שינה

בתמונה: עיצוב פנים רות ודור

טיפים חכמים לבחירת תאורה לחדר שינה
אנחנו לא באמת זוכים לראות אותו או לבקר בו הרבה, אבל זה לא מונע מחדר השינה להיות אחד החדרים החשובים לנו ביותר בבית. על אף שמדובר בחדר שמעצם הגדרתו מיועד לשינה, הרי שבדרך כלל, בחדר השינה אנחנו מבצעים פעולות רבות נוספות – קוראים, רואים טלוויזיה ואפילו, רחמנא לצלן, אוכלים. מהסיבה הזו, על חדר השינה להיות מואר או לפחות להכיל מספר גופי תאורה שבהם נוכל להשתמש במידת הצורך (ואפילו רק בשל הצורך להימנע מלכלוך הסדינים בעת הזלילה הלילית). לפניכם שלושה טיפים חכמים לבחירת תאורה לחדר שינה.

טיפ 1: הימנעו מתאורה חזקה או בוהקת מדיי
אין דבר מציק יותר מלהיכנס לחדר השינה בשעות הערב, להדליק את האור ולהתעוור זמנית בשל הסנוור. לרובנו אין זמן מיותר להתאפס על הראייה שלנו חזרה, ולמען הכנות, להיכנס לחדר עם משקפי שמש מרגיש קצת כמו למתוח את הגבולות יותר מדי. "אז מה נעשה?", אתם תוהים? טוב, יש לסיפור הזה פתרון פשוט ביותר: בחרו בחכמה את התאורה לחדר השינה. אנשים רבים חושבים שמשמעות הדבר היא שצריך לבחור אך ורק באור חמים ועמום לחדר השינה, אבל למעשה, זה לא ממש מדויק. לחדר השינה אכן מומלץ לבחור בנורות בגוון צהבהב יותר, אבל כדאי לדעת שאם אתם דווקא מחובבי האור הלבן, ניתן בהחלט לשלב אותו בחדר בדמות מספר גופי תאורה קטנים יותר, אותם נוכל להדליק בנפרד וכך ליצור אשליה של מעט אור בחדר, מבלי להסתנוור ומבלי שהאור יהיה בוהק מדי.

טיפ 2: שלבו גופי תאורה שיתאימו לחדר
אז אחרי שכיסינו את הפן הטכני, אנחנו חייבים, איך לא, לתת את הדעת על העיצוב. למרות שכמעט איש אינו רואה את חדר השינה מלבד האנשים שממש ישנים בו, אין ספק כי חדר שינה מזמין, שנראה טוב ומעוצב טוב, עושה את כל ההבדל. אחת הדרכים היעילות ביותר לשדרג מראה של חדר כלשהו היא לשלב בו גופי תאורה יפים, כאלה שמשלימים את עיצוב החדר ומחמיאים לו. עם זאת, חשוב לציין כי בחדרי שינה מומלץ שלא לשלב גופי תאורה גדולים מדיי, שכן כל המטרה היא לעצב את החדר באופן מרגיע ואפילו מעט ניטרלי, כך שהוא יוכל לממש את הייעוד שלו. אז איך בוחרים? מצאו דוגמא של גוף תאורה שמתאים לחדר שלכם ולעיצוב שלו, ואז חפשו אותו בגירסה קטנה וסולידית יותר. אם אתם ממש אבודים, פה תוכלו לקבל מעט השראה.

טיפ 3: בחרו את מספר גופי התאורה בהתאם לגודל החלל
מדובר בטריק הישן ביותר בספר: ככל שהחדר גדול יותר, כך רצוי לשלב בו גופי תאורה רבים יותר ולהיפך, אלא שזו לא כל התורה כשזה נוגע לחדרי שינה. למעשה, חדר השינה, בנוסף להיותו יפה ומרגיע, צריך גם להיות נוח ככל הניתן. מהסיבה הזו, מומלץ לשלב בחדר מספר סוגים שונים של גופי תאורה (שכמובן, גם מתכתבים ביניהם מבחינה עיצובית), כמו למשל מנורת שולחן בצד המיטה (בה נוכל להשתמש כשנרצה לקרוא לפני השינה, לדוגמא), מנורת אהיל עומדת בצד החדר ואפילו ספוטים או מנורת קיר – שישפכו אור בחדר בדיוק במידה הנכונה ובאיזורים בהם אנו זקוקים לו.