המדריך השלם לתליית מנורות תליה מעוצבות

אם החלטתם לאחרונה להתנסות בעצמכם בעיצוב הבית, מבלי לערב אנשי מקצוע, כנראה שכבר הבנתם את חשיבותה של התאורה. גם אם תרכשו את הרהיטים היפים ביותר, תחשבו שעות על סידור וחלוקת החלל, תמצאו פתרונות פרקטיים ואסתטיים כאחד לכל הצרכים שלכם – שום מאמץ לא שווה ללא התאורה הנכונה, שלוקחת את כל הפריטים בחלל ופתאום, כמעט מבלי שהבנתם איך, הופכת את הכל ל-"בית".
אחד הטרנדים החמים בעולם התאורה הוא מנורות תליה מעוצבות. בניגוד לאופנת עיצוב והלבשת הבית בעבר, כיום מנורות תליה יכולות להתאים לכל חלל, כולל חדרי שינה או חדרי משפחה, כל עוד בוחרים את המנורה המתאימה לחלל ותולים אותה בצורה הנכונה.

אז איך מתחילים?

לכל חלל, יש כללי תליה נכונים שיגרמו למנורת התליה להשתלב בצורה הרמונית בחלל, לתת את מירב האור ולקשט את החלל בצורה יפהפיה.

מנורות תליה במטבח

בחירת מנורות תליה למטבח היא בחירה מאד פופולרית כאשר לרוב אנו רואים את מנורות התליה מגיעות בצמדים או שלשות. אם יש לכם אי במטבח, מנורות התליה יראו נפלא כאשר הן תלויות ישירות מעליו, כאמור – בצמד או שלשה. אם בחרתם בצמד מנורות, מדדו את אורך האי, מצאו את המרכז שלו, ותלו כל אחת מהמנורות במרחק של לפחות 75 סנטימטרים ממרכז האי. אם בחרתם בשלישיית מנורות, הציבו את המנורה האמצעית בדיוק מעל מרכז האי, וודאו כי בינה לבין המנורה הימנית והשמאלית יש מרחק של 75 סנטימטרים. חשוב לוודא כי בין קצה המנורה הימנית והשמאלית ועד קצה האי או הדלפק יש לפחות 15 סנטימטרים של מרווח. מדדו את האי טרם הרכישה כדי לבדוק אם הגודל הקיים מתאים לצמד מנורות או לשלישיה, לפי התנאים הללו. לבסוף, את גובה המנורות מקמו כך שמתחתית המנורה עד לדלפק של האי יש לפחות 75-80 סנטימטרים של מרחק, בשביל לקבל הארה אופטימלית.

מנורות תליה מעל אי במטבח

נברשות בפינת האוכל

אם מנורות תליה מעוצבות במטבח הן חידוש של השנים האחרונות, הרי שנברשת התלויה בפינת האוכל היא לא פחות מקלאסיקה עיצובית. אין דבר המאחד ויוצר הרמוניה בפינת אוכל מאשר גוף תאורה מרשים, תלוי מעל מרכז השולחן, המספק אור מושלם בעת הארוחה. את הנברשת יש לתלות, כמובן, במרכז השולחן, כאשר אתם מוודאים שיש לפחות 15 סנטימטרים בין הנברשת לקצה השולחן עצמו (זכרו, אם אין מספיק מקום – הנברשת שבחרתם גדולה מדי לפינת האוכל ועליכם לבחור נברשת קטנה יותר!). את הנברשת יש לתלות כאשר יש מרחק של לפחות 80-85 סנטימטרים בין שולחן האוכל לתחתית הנברשת, כאשר מדובר בתקרה ממוצעת בגובה 2.5 מטר. אם התקרה שלכם גבוהה יותר, הוסיפו מרחק בין תחתית הנברשת לשולחן האוכל – על כל 30 סנטימטרים נוספים של גובה בתקרה, הוסיפו 8 סנטימטרים של מרחק.

נברשת בפינת אוכל

מנורת תליה מעוצבת בכניסה לבית

אחת הבחירות המרשימות היא לתלות מנורת תליה מעוצבת בכניסה לבית, ממש במקום בו אתם מקבלים את פני האורחים שלכם. מנורה תלויה באזור הזה יוצרת תחושה מרשימה יותר בכניסה לבית (אפילו אם מדובר בדירה צנועת מימדים) ומוסיפה חמימות ועושר למראה. מנורת התליה בכניסה צריכה להיות תלויה במרחק של לפחות 2.1 מטרים מהרצפה, בחדר עם תקרה ממוצעת של 2.5 סנטימטר, מה שאומר שמנורה כזאת צריכה להיות כולה באורך של לא יותר מ-40 סנטימטרים. אם התקרה אצלכם גבוהה יותר, הוסיפו 6-7 סנטימטרים של מרחק מהרצפה, על כל 30 סנטימטרים נוספים של תקרה. בנוסף, יש לוודא כי המנורה נתלית במרחק של לא פחות מ-1.2 מטרים מכל קיר צמוד בסביבתה, בשביל לאפשר הארה אידיאלית.

מנורת תליה בכניסה לבית

אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת לכל מקום בבית.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה? לחצו כאן >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *