התקשר לחנות

תמיד לרשותכם: 8659*

[email protected]

נורות לד מאריכות חיים

נורות לד (LED), המשמשות כיום בעיקר ברמזורים ובמכשירים אלקטרוניים, חסכוניות ומאריכות ימים יותר מנורות להט ופלורוסנט. החיסרון היחיד שלהן הוא מחירן הגבוה.
כאשר תאגיד סנטרי אקוויפמנט מוויסקונסין ביקש להתקין תאורה במפעל החדש שבנה ב-2007, החליט נשיא החברה, מייקל פארל, לנסות משהו חדש: תאורת – LED דיודות פולטות אור. "ידעתי שמשתמשים בנורות לד בזרקורים ותהיתי מדוע לא משתמשים בהם בבניינים", אומר פארל. הוא גילה מקור אור שרבים מיצרני הנורות הגדולים משוכנעים שיחליף את נורות הלהט ואת נורות הפלורוסנט הקטנות.סנטרי הוציאה 18 אלף דולר על תאורת נורות הלד בתוך הבניין ומחוצה לו, לעומת 6,000 דולר שהיתה מוציאה אם היא היתה מתקינה במפעלתאורה המשלבת נורות להט ונורות פלורוסנט. ואולם השימוש בנורות לד חוסך לחברה 7,000 דולר בשנה בעלויות האנרגיה, ובנוסף, היא לא תצטרך להחליף נורות ב-20 השנה הקרובות. החברה תוכל להחזיר את ההשקעה בנורות בתוך פחות משנתיים.
שמושי נורות לד כיום
לעומת נורות להט, נורות לד הן בעלות אור בהיר יותר ואורך חיים רב יותר. הן כבר החליפו את הנורות הרגילות ברוב הרמזורים בארה"ב. השימוש היחיד בהן שנפוץ יותר מהרמזורים הוא באור המבהב בנגן ה-DVD, בטלפון הסלולרי ובכל מכשיר חשמלי אחר.
כיום ניתן לראות נורות לד גם במקומות בולטים יותר. הכדור שיורד על טיימס סקוור בערב השנה החדשה מואר באמצעות נורות לד. מנהלי בניין האמפייר סטייט שוקלים להאיר אותו באמצעות גופי תאורה של נורות לד שייאפשרו להחליף את צבעי הבניין במגוון צבעים.
שלוש חברות התאורה הגדולות בארה"ב – ג'נרל אלקטריק, אוסרם ,סילבניה ורויאל פיליפס אלקטרוניקס – מאמצות טכנולוגיות יעילות יותר, כמו נורות הלוגן, נורות פלורוסנט קטנות, ונורות המבוססות על התקני מצב מוצק. לאחר עידוד חקיקה בעניין, התייקרות עלויות האנרגיה וחשש מפליטת גזי חממה, הצרכנים מתחילים להחליף את נורות הלהט. לתאורה השפעה עצומה על חיינו וגם על המראה של הבית.תאורה נכונה, לפי הצרכים ואילוצי החלל, תשתלב היטב בחללים השונים של סביבת המגורים, תבליט מוקדי עניין נבחרים, תיצור תחושה של מרחב גדול יותר מכפי שהוא באמת ואפילו תתרום ליצירתה של אווירה מתחלפת בהתאם לרצון וצרכי הדיירים. התאורה,סוגיה וגווניה הוא נושא מורכב. הבאנו לפניכם סוגי תאורה שונים הקיימים בשוק, יתרונם וחסרונם
תאורת לדים…למה זה טוב?  

התאורה המלאכותית חיונית מאוד בכל שטחי החיים. תאורה משחררת אותנו מהתלות המוחלטת בתאורה הטבעית במשך היום, ומאפשרת הארכת שעות העבודה, או כל פעילות אחרת, בנוחות ובבטיחות – גם בשעות החשיכה.בשני העשורים האחרונים, חלה התקדמות ניכרת בטכנולוגיות התאורה, הנובעת מתכנון תאורה טוב יותר ושימוש בהתקני תאורה (נורות , לדים וכו') יעילים יותר. התקדמות זו מביאה לשיפור משמעותי בטיב התאורה ולהורדה משמעותית בצריכת החשמל. זאת, על ידי בחירת נורות יעילות ושימוש באביזרים פשוטים כמו מפסקים, קוצבי זמן ועמעמים . צריכת החשמל הביתית מושפעת מסוג הנורה (מקור האור), ממבנה גוף התאורה ומאמצעי שליטה ובקרה.
משך חיים נקוב (שעות) – מראה בערך את משך הזמן הממוצע שהנורה דולקת עד שריפתה. מדד מסירת צבע (CRI) – מציין את השפעת האור של הנורה על מראה הצבעים של החפץ.מסירת צבע של נורות בעלות מדד CRI שבין 75 ל-100 הינה מצוינת, אלה שבין 60 ל-75 נחשבות כטובות, ובין 50 ל-60 – סבירות. מבחינה אנרגטית, המאפיין החשוב ביותר של נורות הוא "הנצילות האורית". הוא מהווה גורם מכריע בצריכת החשמל של הנורה ובהוצאות החשמל לתאורה.מתוך מגוון רחב של נורות החשמל המוצעת למכירה, השימושיות ביותר בבתי מגורים הן: נורות ליבון, נורות הלוגן ונורות פלורסנטיות. לאחרונה משתמשים בנורות לדים כתאורה עיקרית אם זה לבית או למשרד מכוון שצריכת החשמל בלדים היא אפסית לעומת כל סוג תאורה אחר.

מאת אריק א.טאוב/ ניו יורק טיימס

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים