פתרונות תאורה לאמבטיה

בתמונה: עיצוב פנים יפעת מנטש

פתרונות תאורה לאמבטיה קיימים בשפע. גם גופי תאורה שונים וגם נורות שונות. כיום ישנה נטייה לעבוד עם נורות לד מכמה טעמים. נורות לד אינן מתחממות כמעט כלל, אין בהם חוט להט או גז והן יכולות לעבוד במתך נמוך, דבר שהופך אותן למאד בטוחות גם בחדרי אמבטיה שבהם יש מים. מעבר לכל נורות לד הם מאד חסכוניות בחשמל ואורך חייהן ארוך במיוחד. נורות לד ניתן להשיג גם כנורות דמויות נורות רגילות גם כספוט לד, וגם כסרטי לדים. עם נורות לד ניתן לעצב תאורה לבית ולא רק להאיר אותו.

תאורה מעוצבת לבית
למרות שתאורה לאמבטיה אמורה להיות תאורה פרקטית ונוחה, הרי שאין לזלזל בעיצוב התאורה גם בחדר זה. ראשית, חדר הרחצה הוא אחד החדרים שבהם משתמשים הכי הרבה פעמים ביום, החל מרחצת הבוקר, גילוח, איפור, רחיצת ידיים מספר פעמים ביום, שירותים, התפנקות במימי האמבטיה וגם ג'קוזי או אפילו סאונה. במילים אחרות, השימוש בחדר האמבטיה שלכם הוא רב ומגוון ומדוע לא לעצב את התאורה בחדר זה שתהיה גם אסתטית וגם פרקטית?

תאורת קיר
בתאורה לאמבטיה מומלץ להשתמש בתאורת קיר או שילוב של תאורת תקרה ותאורת קיר.לא מומלץ להציב גופי תאורה על הרצפה או גופי תאורה ניידים בגלל נושא הבטיחות. בחדר האמבטיה ישנן מים ולעיתים הם מושפרצים לכל עבר. תאורת חדר האמבטיה צריכה להיות רחוקה ממגע על המים, כדי למנוע אפשרות של התחשמלות. כידוע, מים וחשמל לא הולכים יחד ועלולים לסכן את חייכם. כשמתכננים תאורה לאמבטיה יש לקחת בחשבון מרכיב בטיחותי זה, ולכן מומלץ על שימוש בגופי תאורה המתאים לחדר זה.

סוגים של גופי תאורה ונורות לאמבטיה
ישנה קשת רחבה של גופי תאורה המתאימים לחדרי אמבטיה החל מגופי תאורה הנתלים על הקיר וכלה בגופים המוצמדים לתקרת החדר. ניתן למצוא מגוון רחב של מנורות קיר או ספוטים שמתאימים לחדרי רחצה, גופי תאורה עם מנורות פלורוסנט, גופי תאורה שקועי תקרה, גופי תאורה צמודי תקרה וכיוצא באלה. בחירת נורות עבור תאורה לאמבטיה גם היא חשובה ובחירה בנורות לד מאד מומלצות בגלל המתח הנמוך בהם הן עובדות, העובדה שהן מחזיקות מעמד שנים רבות, ובנוסף לכך חוסכות כסף רב בצריכת החשמל. נורות לד אינן מתחממות ואין בהם גז. בחירה בנורות לד חסכוניות היא בחירה מצויינת לחדרי רחצה ואמבטיה.

בנוסף לנורות הלד ניתן להשתמש בחדר אמבטיה גם בנורות הלוגן או נורות פלורוסנט בגדלים שונים. בדקו את כל האפשרויות העומדות לרשותכם לפני שאתם מחליטים על איזה גוף תאורה, ואיזה נורה אתם מעוניינים לחדר הרחצה שלכם.