שילוב תאורת רצפה בעיצוב הבית

ישנן דרכים שונות בעיצוב הבית אשר מבטאות את אישיותנו והייחודיות שלנו. בחירת תאורה נכונה היא חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב ויכולה להביא לידי ביטוי בצורה חכמה את האווירה שנרצה לייצר בבית ואת האופי שלנו. גופי תאורה עומדים או תלויים הם בחירה הפופולארית ביותר, אך אם תרצו ליצור אווירה ייחודית, עם סטייל ואופי אישי כדאי שתכירו את האפשרות של שילוב תאורת רצפה.

ייחודיות בתאורת רצפה

בשונה מגופי תאורה אחרים, מדובר בגוף תאורה המצריך מוערבות וחשיבה ארכיטקטורית מקצועית מהסיבה שההתקנה מתבצעת עוד בתהליך הבניה. כיוון שמדובר בהשקעה מוקדמת ולא בבחירת אלמנט דקורטיבי לאחר סיום הבניה, יש להתייעץ עם יועצי תאורה ואדריכלים על מנת לבחור את המיקומים הנכונים בבית. תאורת ריצפה לרוב מפיצה אור רך ועדין. לרוב יהיה מומלץ לבחור באזורים מרכזיים, בהם נרצה להחליף מדיי פעם בין תאורה חזקה וחדה לתאורה חמימה ומעומעמת. אזורים המתאימים לכך הם לרוב הסלון, חדר השינה ומסדרונות הבית וכן מחוץ לבית בחצר או במרפסת שלכם.

בחברת שקע ותקע תאורה תוכלו לקבל ייעוץ והכוונה להתקנת גופי תאורת ריצפה וכן למצוא מגוון רחב של גופי תצאוה שקועי ריצפה דקורטיבים וקופסאות השקעה לצורך ההתקנה.

תאורת רצפה בתוך הבית

ניתן לשלב תאורת ריצפה בבית בכל מקום שתבחרו, אך כדאי לעשות זאת בטעם, באופן כזה שישרת את הבית. הסלון הוא המקום בו בני הבית מבלים את רוב שעות הפנאי שלהם. לכן, כדי להפיק הנאה מקסימלית מהשהייה בו, מומלץ לעצב אותו בתאורה שתקשט אותו, לצד תאורה מקומית וכללית. הדרך לעשות זאת באמצעות שימוש בתאורת רצפה, היא שילוב של שקועי רצפה לאורך קירות הסלון. בנוסף, אם הנכם מרבים לצפות בטלוויזיה כשהאור כבוי, מומלץ להאיר את האזור בו נמצאת הטלוויזיה בעזרת תאורת רצפה עדינה. כך, תפחיתו את המאמץ בעיניים בעת הצפייה בטלוויזיה. 

תאורת רצפה בחדר השינה תוכל גם להעניק אווירה אחרת, שכן היא תפיק אור נעים שתוכלו להתאים לכל אווירה.

גם מסדרונות הבית הם מקום מומלץ. לרוב הם משמעמים, צרים ויכולת העיצובית בהם נמוכה ביחס לשאר הבית. תאורת ריצפה תשררג את החלל הצר ותעניק לו נפח ואווירה ייחודית וביתית.

תאורת רצפה בגינה

אם תרצו להרשים את אורחיכם במסיבת הגינה הבאה שלכם, תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות שקועי רצפה לגינה. הדבר יעניק לגינה אופי אחר, בעיקר אם תשתמשו בתאורת לד צבעונית. מלבד זאת, התאורה יכולה גם להרתיע פורצים, מכיוון שהיא תמיד נותנת תחושה לצופה מבחוץ (בעיקר בלילה) שיש מישהו בבית. דבר חשוב שתצטרכו להקפיד עליו הוא בטיחות: אם תרצו לשלב תאורת רצפה בגינה, עשו זאת באמצעות שקועי רצפה מוגני מים. כך תוכלו להשקות את הגינה ללא חשש וגם להיות בטוחים במקרה של גשם.

על מה כדאי להקפיד?

ראשית, עליכם לתכנן תאורה שתקל על העיניים באזורים בהם הן מתאמצות, כגון הטלוויזיה, המחשב או אזור קריאה (ליד המיטה, למשל). צרו תאורה עדינה שתוריד את רמת הניגודיות ובכך תקל על העיניים. באזורים בהם אין צורך באור ממוקד, כמו הסלון או המטבח, השתמשו בתאורה היוצרת פיזור אחיד של האור – עשו זאת על ידי מרווחים מתאימים בין כל גוף תאורה והימנעו מעצמים החוסמים את פיזור האור באופן אחיד ויוצרים פינות מוצללות. שילוב נכון של תאורת רצפה תוך הקפדה על כללי יסוד אלו, יביא להצלחה מסחררת בעיצוב הבית וביעילות התאורה כאחד.

יש לזכור שבחירת תאורת ריצפה צריכה להיעשות עוד בתהליך הבניה ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחי תאורה, מעצבי פנים ואדריכלים על מנת להגשים את הרעיון העיצובי שלכם באופן יעיל ובטוח.

להלן גופי תאורה שקועי ריצפה

אגם שקוע ריצפה D4100B

גוף תאורה אגם שקוע ריצפה 032

צריכים עזרה בעיצוב התאורה לבית ,לחדר העבודה ולכל חלל אחר בבית?
אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה? לחצו כאן >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *