התקשר לחנות

תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

תאורה אדריכלית

כאשר מתכננים, קונים או משפצים בית, ברור וידוע שצריך להשקיע בתכנון נכון של החדרים, מערכות החשמל והמים, חלונות ודלתות במיקומים ובגדלים הנכונים ועוד אלף ואחד פרטים, קטנים כגדולים. אבל מה בקשר לתאורה?
nastuh-abootalebi-284879-unsplash

ניתן להשתמש באור כדי להגדיר אזורים נפרדים בבית, להאיר חפצים או פרטי אמנות יפים, ליצור אווירה או להאיר בצורה פונקציונלית אזורי עבודה ולמידה. לכן, חשוב לא פחות לתכנן מראש יחד עם האדריכל ויועץ תאורה את עיצוב התאורה של הבית, בהתאם לצרכים ולאווירה שתרצו ליצור בכל חדר.

גופי תאורה

כשמדברים על תאורה אדריכלית הכוונה היא לתכנון תאורה שמותאם לחלל או מקום ע"פ כמות תאורה, השימוש וסוג גופי התאורה. אחת האפשרויות העומדות בפניכם היא חריץ תאורה, שהוא פס שקוע ובתוכו גופי תאורה שלא רואים אותם אלא רק את אורם, דבר שיגדיר את החלל, ימשוך את העין וייצור אשליה של ניתוק הקיר מהתקרה או מהרצפה. אפשר לחרוץ חריץ תאורה מעל אי העבודה במטבח, מעל שולחן האוכל או לתחום באמצעותו את הסלון, מה שיוסיף עניין לחלל.

בגזרת התאורה השקועה כדאי לציין גם את הספוטים השקועים בתקרה או בקיר. אלו יכולים לשמש כחלק אינטגרלי מתאורת החדר או לסימון ולתאורת לילה, שם הם פונקציונליים בעיקר בחלל הכניסה לבית, במסדרון, במדרגות וסמוך לדלתות.

דקור שקוע מתכוונן

פרופילי לד שקועים הפכו נפוצים בשנים האחרונות, ומשמשים לתאורה סטרילית שעוזרת לתחום את האזורים השונים בבית, בעיקר במטבח, בחדרי ארונות ובאמבטיה, שם יש צורך בתאורה עוצמתית וחזקה.

כמות אור

שאלה חשובה בעת תכנון תאורה היא – למה משמש החדר? שאלה זו תעזור לכם לדייק את סוג ועוצמת התאורה המתאימה. במטבח ובחדרי עבודה, למשל, כדאי להשתמש בתאורה חזקה בגוון קר. גוף תאורה שקוע בתקרה עם נורות לד עוצמתיות (למשל פרופיל תאורה שקוע + לינק )ימנע את בליעת האור של גוף תלוי וימקד את האור בחדר בצורה טובה שתאפשר עבודה יעילה.

בחדרי שינה ובשטחי אירוח כמו סלון ופינת אוכל התאורה משמשת בעיקר ליצירת אווירה אינטימית ונינוחה, לכן כדאי להתקין ספוטים מתכווננים בתוך חריצי תאורה עם נורות לד בגוון חם, שיעניקו לחדר חום משפחתי מרגיע. את התאורה האדריכלית כדאי להשלים באמצעות גוף תאורה דקורטיבי עומד או תלוי, שיוסיף צבע ועניין לחדר.

ליאור ספוט לפס צבירה חד פאזי שחור

כדי להאיר שטחים גדולים בצורה פונקציונלית, נהוג להשתמש בתאורת הצפה עוצמתית בגוון תאורה קר שיאפשר לכם לראות בדיוק מול מה אתם עומדים. תאורת הצפה מתאימה למחסן, חנייה מקורה או סדנת עבודה וגם כתאורת חירום או תאורה הנשלטת על ידי חיישן תנועה בחצר או בכניסה לבית.

צריכים עזרה בתכנון תאורה אדריכלית? אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה? לחצו כאן >>