התקשר לחנות

תמיד לרשותכם: 8659*

[email protected]

תאורה לינארית – טרנד עיצובי

תופעת התאורה הלינארית נכנסה לחיינו בסערה לפני שנים לא רבות, ולמרות שנחשדה בהתחלה כטרנד חולף, עושה סימנים שהיא דווקא מתכוונת להישאר. הפירוש המילולי של המילה לינארי הוא קווי, כלומר תאורה שעושה שימוש בקווים אנכיים או אופקיים, ישרים לרוב, אבל בשוק קיימים גם גופי תאורה לינאריים מקושתים. תאורה לינארית מאופיינת בשטח הארה נרחב, פרופיל נמוך ועוצמות תאורה משתנות. יתרונות אלה הופכים את התאורה הלינארית לפתרון מושלם בהארה פונציונלית של שטחים גדולים, אבל לא רק.

עיצוב פנים לינארי ותאורה לינארית מתאימים במיוחד לבתים ובתי עסק בסגנון אדריכלות מודרני, העושה שימוש בקווים ישרים ונקיים המגדירים את החלל. הסגנון המודרני הוא מינימליסטי בעיקרו, המבוסס על האמרה – Less is more  ועושה שימוש בצבעים מונוכרומטיים קרים – שחור, לבן ואפור עם נגיעות של צבעים חמים. חללים מודרניים מתאפיינים בדרך כלל בשימוש בניקיון ויזואלי וטכנולוגיות מתקדמות כמו מכשירי אלקטרוניקה חדשניים, לעתים נסתרים. זהו סגנון מאופק ונקי, הנמנע מעומס צבעים או חפצים ועושה שימוש בחומרים תעשייתיים וקרים – זכוכית, פלסטיק, בטון, מתכת ונירוסטה. 

לגונה מטריקס כיסוי שחור

גופי תאורה לינאריים ממתכת (אלומיניום) ישתלבו באופן מדויק בחדר עבודה, במטבח, בפינת האוכל או בכל אזור שזקוק לאור חזק, כיוון שהם מעניקים תאורה פונקציונלית וייצרו לוק תעשייתי, מבריק, נקי ותחושה יוקרתית העומדת במבחן הזמן. בבחירת הגופים רצוי להתמקד בגוף אחד מרכזי בחלל שימשוך את תשומת הלב אך לא יעמיס על העין – זה יכול להיות גוף תאורה צמוד  או תלוי, העיקר שידבר את השפה הנקייה שבחרתם לחדר.

35X39 תלוי שחור

שימוש פונקציונלי נוסף לתאורה לינארית הוא כדי להאיר משטחי עבודה, למשל להסתיר פרופיל דק בתוך חריץ מתחת לארון המטבח, דבר שישטוף את השיש או הדלפק באור חזק. ניתן גם לטמון את פרופיל התאורה הלינארי בתוך ארון הבגדים או בתוך עמדת תצוגה לתכשיטים או פרטי אמנות שונים.

ניתן להשתמש בתאורה לינארית נסתרת בתוך חריצי תאורה באופן דקורטיבי, למשל כדי ליצור תחושת ניתוק בין הקיר לתקרה או בין הקיר לרצפה, דבר שידגיש את קווי המתאר של המבנה ויחמיא לאדריכלות, או ליצור באמצעות תאורה לינארית נסתרת מסביב לתמונה או פריט אמנות ייחודי.

צריכים עזרה בתכנון תאורה לינארית? אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה לחצו כאן >>  

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים