תאורה למטבח

בתמונה: עיצוב פנים רות ודור

מטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית, כאשר רבים מתייחסים אליו אף כחדר המרכזי. יחד עם השימושיות שלו, אין צל של ספק שהמטבח הממוצע צריך להיות גם האסתטי ביותר שיש. בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים הבינו את החשיבות של בחירה מושכלת של גופי תאורה למטבח ומשקיעים בבחירה שלהם מחשבה ראויה, או אפילו כספים נכבדים. המאמר הבא מתייחס ליתרונות של תאורה למטבח ומנתח את המגמות הבולטות כיום בתחום.

מדוע גופי תאורה למטבח כה חיוניים ?
המציאות מראה כי תאורה למטבח נחשבת למשמעותית יותר מסוגים אחרים של תאורה לבית. זאת על רקע העובדה שהמטבח מקבל על עצמו מספר תפקידים, שצריכים לבוא לידי ביטוי בתאורה. גופי תאורה למטבח צריכים, בהמשך לכך, לכלול בתוכם מעלות פרקטיות: כלומר, להאיר בצורה ראויה את משטחי העבודה, את שולחן האוכל וכיוצא בזה.
גופי תאורה המיועדים למטבח, בדומה לסוגים אחרים של גופי תאורה לבית, עשויים גם ליצור אווירה – סוגיה משמעותית נוספת במטבח הישראלית הממוצע. היות ויושבים במטבח באופן שכיח, ועל רקע העובדה שמדובר גם בפתרון אירוח, חשוב לבחור תאורה למטבח שתסייע ליצור אווירה רגועה, חמימה ואינטימית אך ובעיקר שתוכל ליצור את כמות התאורה הנדרשת לעבודות המטבח.

sop-resize-600-פרופיל-תאורת-מטבח sop-resize-600-פרופיל-תאורה-למטבח

תאורה למטבח: אפשרויות נפוצות
בנקודה הזו, נדרש להיכנס לעובי הקורה ולבחון מספר המלצות מועילות על אפשרויות תאורה למטבח. אחד הטרנדים המשמעותיים, בהקשר הזה, הוא גופי תאורה שקועים, הידועים גם בתור "פרופילי תאורה". מבחינה מעשית, המדובר הוא על גופי תאורה חדישים, העשויים מפרופיל אלומיניום, בשלל מידות, המשולב עם כיסוי פרספקט חלבי. העובדה שגופים אלה יושבים בתוך גומחה בקיר או בתקרה, מביאה לכך שהם לא תופסים מקום בחלל, מה שהופך אותם לחסכוניים במקום, ואת הטמעתם במטבח לפשוטה יותר.
גופי תאורה לבית בכלל, ולמטבח בפרט, צריכים להיות חסכוניים ככל האפשר, בייחוד על רקע העובדה שבמטבח הממוצע פועלת התאורה שעות ארוכות מדי יום. לכן, לא מפתיע מדוע הבחירה הנפוצה היא לבחור בתאורת פלורוסנט או לד, הנחשבות לחסכוניות ביותר שניתן למצוא כיום בתחום – וזאת עקב נצילות האור הגבוהה שלהן. אורח החיים הארוך של נורות אלה, יחד עם ההיבט האקולוגי שלהן, מסביר את הפופולאריות ההולכת וגוברת שהן זוכות לו במטבח הישראלי הממוצע. חשוב להדגיש כי כיום ניתן לייצר נורות וגופי תאורה מהסוגים האלה גם בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות.

sop-resize-1000-Haloki_Nahal