תאורה לפינת אוכל

בתמונה: עיצוב פנים רויטל רודצקי

איך הופכים את פינת האוכל למקום הכי כיפי בבית?
צמד המילים "פינת אוכל" עשוי להעלות ברובנו קונוטציה שלילית דווקא, שכן כולנו היינו או הננו בדיאטה, לפחות אחת במהלך חיינו. על אף שרובנו היינו מעדיפים להשאיר את פינת האוכל חשוכה ובודדה על מנת להתמודד עם המשקל (שנותר תמיד מואר באופן מאוד לא מחמיא, משום מה), הרי שחשוב לדעת כי אחד הטריקים היעילים ביותר לירידה במשקל הוא דווקא לראות את מה שאנחנו אוכלים ולתת על כך את הדעת. גם אלה מביניכם שלא היו בדיאטה מעולם (אתם באמת קיימים?), ודאי יסכימו כי אור נרות, על אף שהוא רומנטי במיוחד, לא מתאים כל כך לפינת האוכל – בייחוד כאשר אנו מעוניינים לארח בה אנשים. לפניכם טיפים טובים לבחירת תאורה לפינת אוכל – לגזור, לשמור ולקרוא באור (בכל זאת, חבל על העיניים).

בחירת גוף תאורה מתאים
חשוב מאוד להתאים את גוף התאורה למראה פינת האוכל ולשאר עיצוב הבית. לדוגמא, אם הבית שלכם מעוצב כולו בסגנון וינטג', רצוי לבחור בגופי תאורה בצורתשנדליר או גופי תאורה המשדרים חמימות ותחושה כפרית. לעומת זאת, בבתים שמעוצבים בסגנון מודרני, נעדיף לבחור בגוף תאורה "נקי" יותר, כלומר – כזה שיש לו קווים חדים ונקיים וצבעי פסטל רכים, כמו בפרופיל תאורה. "למי יש כוח לעצב את שאר הבית?", אתם שואלים? אז הנה, חדשות משמחות: גם בבתים שבהם אין קו עיצובי רשמי ניתן לשלב גופי תאורה יפים ומרשימים, אלא שבניגוד לבתים עם סגנון ספציפי, בבתים כאלה נשלב גופי תאורה ניטרליים יותר, כלומר – כאלה שיתאימו למגוון של סגנונות עיצוב, אך עם זאת ישדרו יוקרה ויעזרו להעלות את עיצוב הבית לרמה הבאה (או במילים אחרות: למה צריך להשקיע כסף בעיצוב כשיש אקססוריז?).

הגודל כן קובע
אז בעצם, אלו גופי תאורה הכי מתאימים לפינת אוכל? שקועים, גדולים ובולטים או נחבאים אל הכלים? התשובה לכך אינה חד משמעית. עם זאת, ישנם כמה טיפים כלליים אליהם חשוב לשים לב: ככל שפינת האוכל גדולה יותר, ככה רצוי לשלב בה גוף תאורה גדול יותר – שיוכל למלא את החלל, אבל מצד שני לא להעמיס עליו. בפינת אוכל שנמצאת בחדר עם תקרה גבוהה, מומלץ לשלב גוף תאורה משתלשל ומרשים, ובפינת אוכל שנמצאת בחדר עם תקרה נמוכה – מומלץ לשלב גופי תאורה צמודי תקרה. באופן זה, נוכל למלא את החלל במידה המתאימה מבלי להעמיס עליו.

אף אחד לא אוהב לאכול בחושך
עד עכשיו דיברנו על עיצוב, אבל חשוב מאוד שגוף התאורה אותו אנו בוחרים לפינת האוכל יהיה גם פונקציונאלי ויתאים לתאורה בבית – הן הטבעית והן המלאכותית. חשוב מאוד לשים לב לנקודות האור בחדר ולאופן בו התאורה משתנה בו בהתאם לשעות היום. לדוגמא, אם בשעות אחר הצהריים החדר נהיה חשוך כולו, רצוי לבחור בגוף תאורה אליו נוכל להכניס מספר גדול יותר של נורות, כך שהוא יספק אור רב יותר לחדר. לעומת זאת, בחללים מוארים מאוד (כאלה שנמצאים בכיוון השמש במרבית שעות היממה), אפשר להסתפק במספר מצומצם יותר של נורות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *