מדריך שימושי לתכנון תאורה לבית

עיצוב הבית אינו שלם ללא תאורה מתאימה. התאורה אינה רק מרכיב הכרחי החשוב להתנהלותנו בבית, היא גם אמצעי מופלא המאפשר לנו לשלוט על האווירה ולשוות למבנה תחושה ביתית וחמימה. המבחר הרב של גופי התאורה יוצר סגנונות עיצוב מגוונים, המאפשרים התאמה מרבית לצרכים ולרצונות של בני הבית. כדי להשיג את האפקט המתבקש, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים לבחירת תאורה לבית, אשר יעזרו לכם לבחור את התאורה המושלמת עבורכם.

לכל חדר ייחוד משלו

דבר שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת התאורה לבית הוא השוני בין החדרים. לא מומלץ לבחור בתאורה אחידה לכל חדרי הבית, אלא להתאים לכל חלל את גופי התאורה האידיאלים לצורתו ולאופי השימוש בו. נושאים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת התאורה הם גודל ומבנה החדר (האם מדובר בחלל קטן וריבועי, או דווקא בחלל גדול ומוחלק), מידת האור החיצוני שהוא מקבל (האם לחדר נכנס אור שמש רב, או שדווקא מדובר במקום חשוך) והפעילויות המתבצעות בו (חדר המשמש לעבודה זקוק לתאורה שונה מחדר המשמש לאירוח). תכנון מתאים מראש יכול לסייע לכם בהשגת תאורה פונקציונלית ושימושית במיוחד.

משלבים בין גופי תאורה שונים

כפי שהחדרים שונים זה מזה באופיים, כך גם בתוך החדרים מומלץ לבחור בגופי תאורה מגוונים לצרכים שונים. כך למשל, בסלון בוודאי תרצו להציב גוף תאורה דומיננטי ומרשים שיעמוד במרכז החדר. אולם, אין משמעות הדבר שיש להסתפק בתאורה זו בלבד, כדאי לשלב אמצעי תאורה נוספים אשר יוכלו להדגיש אלמנטים מיוחדים בחדר. דוגמא לכך היא האפשרות להדגיש מדפים או חפצים אומנותיים בעזרת ספוטים או על ידי תאורה נסתרת. כך תוכלו להבטיח שכל הפרטים החשובים בחדר זוכים לתשומת הלב המתאימה.

חוסכים, אבל לא בבטיחות  

מומלץ לבחור בגופי תאורה אשר מתאימים לנורות חסכוניות, כאלו שמצליחות לשרוד לאורך זמן ואינן צורכות חשמל רב. דוגמא לנורות כאלו הן נורות מסוג לד, אשר לא רק מתאפיינות בחסכוניות מרשימה, אלא גם בצורך נמוך במיוחד בתחזוקה. דרך אחרת לחסוך בחשמל היא באמצעות דימר, אשר מאפשר לשלוט בכמות האור המופצת מהנורה בכל עת. נושא בו דווקא לא כדאי לחסוך הוא הבטיחות. יש להקפיד על בחירת גופי תאורה העומדים בתקנים, במיוחד במקומות בהם נדרשת זהירות מיוחדת, כמו חדר הרחצה, וכמובן חדר הילדים.

צריכים עזרה בעיצוב התאורה לבית?
אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת לכל מקום בבית.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה? לחצו כאן >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *